wyszukiwarka zaawansowana
  • więcej

Belki i drążki rozporowe 

Jedną z alternatyw dla pasów transportowych są tak zwane drążki rozporowe. Produkt ten wyróżnia się dużą uniwersalnością - drążki nie potrzebują absolutnie żadnych punktów zaczepienia, tak jak bywa to w przypadku pasów. Potrzebne są im jedynie stabilne ściany, znajdujące się w kontenerach, chłodniach, czy też nadwoziach furgonowych. Dzięki temu przewożone ładunki mogą być bez przeszkód zabezpieczone. Akcesoria stabilizują się na sztywnych ścianach, które pełnią funkcję swego rodzaju hamulca. 

Drążki rozporowe - prawidłowe zastosowanie w ładunku oraz transporcie

Drążek rozporowy to specjalna rurka, która jest wzmocniona oraz ocynkowana. Wykonana jest ze stali, dlatego zapewnia użytkownikom dłuższą żywotność. Drążki cechują się podwyższoną wytrzymałością, mają regulowaną długość, a ich zakończenie jest antypoślizgowe (dzięki zastosowaniu gumowych stopek). Belka rozporowa poradzi sobie w każdym terenie, niezależnie od przewożonego towaru. Działa w formie amortyzatora, należy go ustawić prostopadle do zabezpieczanej powierzchni, jednocześnie odbezpieczając dźwignię, która się w nim znajduje.  

Belka rozporowa, czyli zabezpieczenie ładunku na najwyższym poziomie

Możliwości wykorzystania podobnych akcesoriów jest bardzo szerokie. Klient może zdecydować się na belki rozporowe, które montowane są na burtach i posiadają bardzo szeroki zakres regulacji. Produkt jest więc w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniem każdego typu ładunku. Belka zabezpieczająca ładunek gwarantuje przewoźnikom pełne bezpieczeństwo, ładunek na pewno się nie uszkodzi i będzie mógł dotrzeć w całości do kontrahenta. Belki muszą być prawidłowo zamontowane, w formie poziomej, aby optymalnie zabezpieczyć ładunek. Belki rozporowe naczepa posiadają różnorodne wymiary. Zabezpieczają przedmioty w naczepach typu firanka. Akcesoria można dowolnie regulować, jeśli chodzi o ich szerokość - pod tym względem możliwości są bardzo szerokie.

Belka zabezpieczająca ładunek - jak jej używać?

Belka rozporowa jest w stanie skutecznie zablokować wszelkiego typu palety znajdujące się na naczepach. Belki rozporowe mogą być stosowane w następujących miejscach:

  • na naczepach skrzyniowych z plandeką,
  • na naczepach z firanką,
  • w chłodniach,
  • w kontenerach.

Zabezpieczeniamuszą być jednak odpowiednio dobrane do posiadanego środka transportu. Można się zdecydować na belkę w formie aluminiowej lub stalowej, zależnie od tego, co będzie się zabezpieczało w swoim pojeździe. Belka zabezpieczająca ładunek nie będzie się samoczynnie przesuwała. Ładunek będzie znajdował się w tym samym miejscu, w którym został załadowany. Dzięki temu odbiorca otrzyma zamówiony transport w nienaruszonym stanie. Warto zainwestować w dobrej jakości drążek rozporowy, który może być wspomagany belką, aby udanie zatroszczyć się o własny ładunek, tak aby nie być w żaden sposób stratnym, podczas realizowania transportu. Drążki rozporowe nie będą się natychmiastowo zużywały, chociaż zaleca się zakupienie ich w większych ilościach, podobnie jak belek rozporowych. 

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl