wyszukiwarka zaawansowana
  • więcej

Druki CMR

Druki CMR znajdą zastosowanie w wielu firmach transportowych, kiedy liczy się sukcesywne przewożenie towarów z jednego miejsca w inne. Pełnią one funkcję tzw. umowy pomiędzy nadawcami a przewoźnikami. Klienci mogą się zdecydować na zakupienie gotowych bloków druków CMR do tachografów. Każdy blok zawiera w sobie 10 4-kartkowych formularzy. Z takimi dokumentami można bez problemów stworzyć Międzynarodowy Samochodowy List Przewozowy. 

Druki CMR - niezbędnik w Twojej firmie

CMR druki są niezbędnikiem w wielu firmach, które chcą działać profesjonalnie i zdobywać zaufanie wśród nowych klientów. Druki pełnią kilka podstawowych funkcji, przede wszystkim legitymują odbiorców oraz nadawców, a więc znana jest ich tożsamość, w razie wystąpienia jakichś nieprawidłowości. Dzięki temu można bezpiecznie zorganizować transport zamówionych towarów lub materiałów. Druk CMR przekazuje informację na temat tego, w jaki sposób dany towar ma być transportowany, aby po drodze nie wystąpiły jakieś usterki techniczne. Poza tym występowanie takiego druku stanowi informację na temat tego, iż dana usługa została w stu procentach zrealizowana. To bardzo ważna wiadomość dla każdego odbiorcy. Najważniejszym elementem jest jednak prawidłowe wypełnienie takiego druku CMR.

Druk CMR - jak prawidłowo go uzupełniać?

Prawidłowe uzupełnienie druku CMR to skomplikowana sprawa. CMR druk musi zawierać w sobie następujące informacje:

  • miejsce oraz data wystawienia,
  • nazwę i adres przewoźnika, nadawcy oraz odbiorcy,
  • ilość sztuk przewożonego towaru oraz jego cechy,
  • datę oraz miejsce przejęcia towaru przez odbiorcę,
  • wagę brutto towaru,
  • rodzaj towaru i sposób jego pakowania,
  • koszt oraz instrukcja przewozu,
  • oświadczenie o przepisach konwencji CMR.

Jak widać wymaganych w formularzu danych jest dość sporo, jednak dzięki temu list przewozowy CMR zostanie wypełniony prawidłowo i nie trzeba będzie na dokumencie nanosić żadnych poprawek. Warto pamiętać, że są to niezbędne dokumenty przewozowe, bez których transport z pewnością się nie powiedzie. Listy można wypełniać własnoręcznie, na przygotowanych blankietach.

List przewozowy CMR - zastosowanie w Twoim transporcie

Druki CMR mają szerokie zastosowanie wśród firm transportowych, ponieważ są wiążącą umową na przewóz danego ładunku. W ten sposób właściciele firm transportowych mają pewność, że nie zostaną oszukani, a ich transport bezpiecznie dotrze do wyznaczonych klientów. Dokumenty przewozowe są niezbędne do załatwienia wszelkich formalności celnych. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że nieprawidłowo wypełnione CMR druki mogą nieść za sobą duże szkody, za co odpowiada nadawca. Każda ze stron zatrzymuje dla siebie jeden egzemplarz listu przewozowego (tyczy się to nadawcy, przewoźnika oraz odbiorcy). List przewozowy CMR umożliwia transport ładunków pomiędzy różnymi państwami, często oddalonymi od siebie o setki kilometrów. CMR druk jest bardzo czytelny, a więc z łatwością można na nim odczytać wszystkie najistotniejsze informacje. Druk CMR doprowadzi do tego, że każdy transport międzynarodowy trafi we właściwe miejsce.Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl