wyszukiwarka zaawansowana
  • więcej

Gaśnice i skrzynki na gaśnice

Prezentowane na stronie gaśnice gwarantują niezawodność w kryzysowych sytuacjach, a przede wszystkim obsługę, z którą poradzi sobie każdy. W naszej ofercie znajdują się gaśnice samochodowe o różnej masie i wypełnieniu, a także specjalne skrzynki na gaśnice ułatwiające ich bezpieczne przewożenie. Dzięki dostępnym u nas akcesoriom przeciwpożarowym kierowcy zadbają zarówno o swoje bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu. 

Gaśnice, czyli niezbędnik w każdym samochodzie

W sprzedaży posiadamy zarówno gaśnice proszkowe do zwalczania pożarów z grupy B (pożar cieczy, w tym również benzyny) i C (pożar gazów), jak i gaśnice pianowe,radzące sobie z ogniem z kategorii A (pożar substancji stałych) i B. Ich obsługa jest niezwykle intuicyjna dzięki zastosowaniu widocznych zawleczek zabezpieczających oraz dźwigni uwalniających środek gaśniczy. Każda prezentowana w naszym sklepie gaśnica samochodowa spełnia restrykcyjne normy krajowe i unijne, przez co w awaryjnej sytuacji spisuje się niezawodnie.

Asortyment tworzą gaśnice o zróżnicowanej masie środka gaśniczego - kierowcy mogą zakupić u nas produkty zawierające już 1 kg proszku lub piany. Wiemy, że podczas podróży samochodowej gaśnica narażona jest na niebezpieczne zmiany temperatur, czy uszkodzenia mechaniczne, dlatego prowadzimy sprzedaż specjalnych osłon, które mają chronić je przed działaniem czynników zewnętrznych. Każda skrzynka na gaśnice z oferty montowana może być w pozycji poziomej lub pionowej. Jej niewielka masa oraz wodoszczelność sprawiają, że jest ona idealna do przewożenia w pojeździe. Dodatkowy zaczep na gaśnicę oraz łatwe otwieranie gwarantują bezpieczny transport środka gaśniczego, a także jego szybkie wyjęcie w awaryjnej sytuacji. Dostępne u nas skrzynki posiadają różne rozmiary, dopasowane do masy poszczególnych gaśnic.

Gaśnica samochodowa - prawidłowy dobór do odpowiedniego samochodu

Najlepiej, by gaśnica proszkowa obecna w samochodzie zawierała co najmniej 2 kg środka gaśniczego, przez co nawet nieprecyzyjna dłoń kierowcy będzie w stanie zdusić niebezpieczny płomień u źródła. Choć przepisy wymagają, by w pojeździe znajdował się sprzęt PPOŻ ze środkiem gaśniczym o masie co najmniej 1 kg, to w naszym sklepie znaleźć można również akcesoria o większej pojemności. Dbamy, by wśród naszego asortymentu idealną gaśnicę znaleźli zarówno właściciele niewielkich aut osobowych, jak i dużych pojazdów ciężarowych. Doradzamy, by decydowali się oni zwłaszcza na te produkty, które są w stanie ugasić pożary z grupy ABC, a więc ciał stałych, cieczy i gazów.

Szczególnie popularnym sprzętem PPOŻ w samochodach jest gaśnica proszkowa z nabojem dwutlenku węgla. Jest ona przystosowana do pożarów cieczy i gazów, jednak po odbezpieczeniu zawleczki trzeba odczekać kilka sekund na użycie gaśnicy. Warto również zdecydować się na dostępne w naszym sklepie gaśnice stałociśnieniowe, które w równym stopniu radzą sobie z pożarami z grupy A, B i C. Ich użycie możliwe jest natychmiastowo, a dzięki specjalnemu wkładowi można nią gasić również urządzenia znajdujące się pod napięciem.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl