wyszukiwarka zaawansowana
  • więcej

Łańcuchy z atestem

Łańcuchy z atestem to niezbędne wyposażenie w każdym samochodzie. W przypadku zimowej aury warto zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo, a taki asortyment jest ku temu najlepszym rozwiązaniem. Łańcuchy zdecydowanie poprawiają przyczepność, nawet na bardzo oblodzonych drogach. Zakłada się je najczęściej na koła w samochodach ciężarowych, chociaż wiele zależy w tym przypadku od wybieranych modeli. Dzięki nim jazda po zaśnieżonej drodze nie jest tak niebezpieczna, jak w przypadku braku łańcuchów. Kierowcy mogą skutecznie zapanować nad swoimi pojazdami, dojeżdżając bezpiecznie we wskazane miejsce. Tym samym nie narażają na krzywdę przewożonych przez siebie pasażerów. Takie produkty spiszą się niezawodnie zwłaszcza w warunkach górskich. Wystarczy je poprawnie zamontować i można cieszyć się ich wydajnością. Poradzą sobie z ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Łańcuchy na koła z atestem - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Łańcuchy na koła posiadają atest, więc ich użytkowanie jest stuprocentowo bezpieczne. Jeśli ktoś chce poprawić swój poziom bezpieczeństwa na drodze, powinien zdecydować się na ich szybkie zakupienie. Z ich pomocą szybciej pokonuje się wyznaczoną trasę, nawet wtedy gdy po drodze będzie pokonywało się bardzo oblodzone odcinki. Łańcuchy śniegowe powinno zakładać się zwłaszcza wtedy gdy meteorolodzy zapowiadają niezwykle niebezpieczne warunki na drogach. Tyczy się zarówno płaskich odcinków drogi, kiedy to niektórzy mają ochotę na rozwijanie nieco większych prędkości, jak również bardziej stromych podjazdów. Dostępne w naszej ofercie produkty wykonane są z ocynkowanej, utwardzonej stali. Ogniwa łańcuchów są znakomicie dostosowane do zapewniania jak najlepszego wsparcia w czasie utrudnionych warunków. W okresie zimowym, kiedy na drogach zalega warstwa mokrego śniegu i lodu, warto odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo, które zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. 

Łańcuchy śniegowe z atestem, niezbędnik każdej zimy

Łańcuchy górskie to niezbędnik na każdą zimę, dlatego nie warto zainwestować w model wysokiej jakości. Dzięki nim pojazd nie wpadnie się w poślizg, a kierowca zachowa się pełną kontrolę nad swoim autem i dojedzie się bezpiecznie do celu. To bardzo istotne zwłaszcza podczas dalekich podróży, np. z jednego krańca Polski na drugi. Wtedy łańcuchy samochodowe odgrywają nieocenioną rolę. Proces ich zakładania nie jest zbyt skomplikowany, ani czasochłonny. Rozmiar łańcucha dobiera się na podstawie wielkości felg oraz rozmiaru opony. Wystarczy posiadać podstawowe umiejętności w tym zakresie, a łańcuch znajdzie się na swoim miejscu. Z pomocą łańcuchów samochodowych:

  • można pewniej pokonywać wszystkie zakręty,
  • samochód nie ślizga się na stromych podjazdach,
  • zmniejsza się ryzyko występowania wypadków.

Inwestowanie w podobne akcesoria jest wśród kierowców coraz bardziej powszechną praktyką. Warto pamiętać o tym, iż łańcuch należy bezwzględnie zdjąć przed wjazdem na dłuższy odcinek suchej nawierzchni, ponieważ można go w tym przypadku bardzo szybko zużyć i konieczne będzie zakupienie nowego.

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl