wyszukiwarka zaawansowana
  • więcej

Odciągi łańcuchowe

Zabezpieczenie bardzo ciężkiego i dużego ładunku wymaga zarówno odpowiednich umiejętności, jak również zaopatrzenia się w wysokiej klasy narzędzia oraz akcesoria, dzięki którym ładunek nie będzie przemieszczał się w trakcie transportowania go w inne miejsce. Do zabezpieczania ładunków wykorzystywane są przede wszystkim wytrzymałe odciągi łańcuchowe. Ich konstrukcja nie jest zbyt skomplikowana, za to zapewniają pozytywne efekty podczas stosowania metody mocowania bezpośredniego. Odciągi są bardzo mocnymi i niezawodnymi środkami mocującymi, które znajdują zastosowanie w coraz większej ilości samochodów ciężarowych.

Odciągi łańcuchowe - wytrzymałe i sprawdzone

Odciąg łańcuchowy zapewnia użytkownikom długotrwałą wytrzymałość. Jest to sprawdzony środek mocujący, który poradzi sobie praktycznie z każdym ciężarem, dlatego właściciele firm transportowych powinni przeznaczyć na takie materiały odpowiednie środki finansowe, aby zawsze można było z nich skorzystać. Naciąg łańcuchowy powinien być stosowany w przypadku transportu:

  • stali,
  • drewna,
  • ciężkich maszyn przemysłowych,
  • elementów konstrukcyjnych.

Można dzięki niemu zabezpieczyć różnorodne ładunki, zarówno te transportowane drogą morską, lądową, jak i kolejową. Jak widać naciągi łańcuchowe posiadają coraz to szersze zastosowanie, co klienci wykorzystują w swoich biznesach.

Odciąg łańcuchowy - jak go prawidłowo zastosować?

Odciągi łańcuchowe występują w dwóch podstawowych wersjach, mianowicie są jednoczęściowe lub też dwuczęściowe, dzięki czemu można je bardzo swobodnie regulować, zależnie od realizowanych czynności transportowych. Odciąg łańcuchowy powinien być prawidłowo zamontowany na przewożonym ładunku. Haki skracające muszą być idealnie przymocowane do napinacza, będącego częścią składową odciągu. W ten sposób można szybko i z ogromną łatwością regulować długość łańcucha. 

Naciąg łańcuchowy - do czego go używamy?

Naciągi łańcuchowe mogą być używane podczas prac odbywających się w bardzo ciężkich warunkach, np. w trakcie zdecydowanie obniżonych temperatur. Wykonano je z solidnej stali, dlatego są najwytrwalszym elementem mocującym, który można zakupić na rynku. Cechują się długą żywotnością, można nimi zabezpieczać ładunki o bardzo dużej masie. Są odporne na szkodliwe działanie ostrych krawędzi oraz gwałtowne szarpnięcia, z pewnością samoczynnie nie ulegną żadnym uszkodzeniom.

Naciąg łańcuchowy zapewni właścicielom firm transportowych możliwość bardzo bezpiecznego przewożenia różnorakich ładunków o dużych gabarytach i sporej wadze. Nic dziwnego, że znajdują zastosowanie w wielu branżach. Używa się ich m.in. do transportu ciężkich elementów budowlanych. W innym przypadku niemożliwe byłoby ich bezpieczne dowiezienie do klienta, znajdującego się setki kilometrów od nadawcy. Do każdego transportu z tej kategorii trzeba podejść z należytym profesjonalizmem, tylko wtedy może się zakończyć sukcesem, a towar nie ulegnie rozpadowi lub zniszczeniu. Łańcuchowe naciągi używane są w każdym rodzaju transportu, chociaż zdecydowanie najczęściej stosuje się je w transporcie lądowym. 

 

Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl