wyszukiwarka zaawansowana

Naklejka Angles Morts martwe pola Francja - 20 szt.

Opublikowano dekret w sprawie oznakowania martwych pól w pojazdach o masie całkowitej przekraczającej 3.5tony. Dekret nakłada od 01.01.2021 obowiązek oznakowania i określa jego położenie na pojeździe. Martwe pola muszą być oznakowane z boku jak i z tyłu, zarówno na naczepie jak i ciągniku.

 

 Tak więc zestaw (ciągnik + naczepa) powinny posiadać  5 naklejek:

- 2 na bokach naczepy,

- 2 na bokach ciągnika

- 1 na tylnych drzwiach naczepy

 

Rozmiar oznakowania: wys. 25cm szer. 17cm

 

Dekret ministra transportu Francji dot. sposobu oznakowania ANGLES MORTS:

 

Artykuł 2

Pojazdy silnikowe oraz pojazdy ciągnięte muszą mieć znak z tyłu pojazdu, po prawej stronie wzdłużnej płaszczyzny symetrii i na wysokości od 0,90 do 1,50 m od podłoża, oraz

- W przypadku pojazdów silnikowych : oznakowanie na pierwszym metrze z przodu pojazdu, z wyłączeniem powierzchni szklanych, po lewej i prawej stronie oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża.

- W przypadku naczep: oznakowanie z lewej i prawej strony, na pierwszym metrze za sworzniem pojazdu i na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża.

- W przypadku przyczep: oznakowanie na pierwszym metrze przedniej części nadwozia pojazdu po lewej i po prawej stronie oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża

Znaki muszą być umieszczone w taki sposób, aby były widoczne w każdych okolicznościach i aby nie utrudniały widoczności tablic rejestracyjnych i napisów pojazdu, widoczności różnych świateł i urządzeń sygnalizacyjnych, jak również pola widzenia. kierowcy.

 

Artykuł 3

Autobusy przegubowe i autokary, zgodnie z definicją zawartą w 1.8 z R. 311-1 Kodeksu Drogowego, muszą mieć również dodatkowe znaki wskazujące martwe pola na każdym z odcinków tworzących pojazd przegubowy.

Znaki te zostaną umieszczone na pierwszym metrze przed każdą sekcją, z wyłączeniem

powierzchni przeszklonych, z lewej i prawej strony oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od ziemi.

 

Artykuł 4

W drodze odstępstwa od art. 2, stosuje się następujące przepisy:

pojazdy wyposażone w więcej niż dwoje drzwi muszą być wyposażone w znaki tylko na drzwiach z przodu po każdej stronie pojazdu.

pojazdy silnikowe i pojazdy ciągnięte, dla których nie jest technicznie możliwe spełnienie wymogu dotyczącego wysokości oznakowania z ziemi, są wyposażone w znaki umieszczone na wysokości możliwie najbliższej tej określonej w art. 2 tego dekretu w granicach 2,10 metra.

pojazdy wyposażone w systemy bezpośredniego widzenia na dole drzwi lub w szklane drzwi

umieścić znaki w pewnej odległości od przodu, na całej powierzchni pojazdu, jak najbliżej tej określonej w art. 2 niniejszego rozporządzenia oraz w granicach 3 metrów od przodu pojazdu.

Kryteria dotyczące położenia tylnych sygnałów nie mają zastosowania do pojazdów silnikowych i pojazdów ciągniętych, w przypadku których jest to technicznie niemożliwe. Dotyczy to w szczególności drzwi kontenerów, drzwi samochodowych, ciągników do naczep, cystern, pojazdów platformowych, ramion do demontowanych kontenerów, wózków. Pojazdy te muszą być oznakowane na tylnej ścianie w miejscu zgodnym z ich charakterystyką techniczną.

Kryteria umiejscowienia znaków bocznych nie mają zastosowania do pojazdów ciągniętych, w przypadku których jest to technicznie niemożliwe.

Pojazdy silnikowe i pojazdy ciągnięte, w przypadku których udowodniono niemożność konstrukcyjną, są zwolnione z umieszczania znaków bocznych i / lub tylnych.

Cena
Netto 136,00 zł
Brutto 167,28 zł
- +

Szczegóły produktu

  • Kod produktu: 890D-37098_20201231140135
  • Dostępność: duża ilość

Poleć produkt znajomemu

Transplace {translate key='recommend to a friend'}

Kupili również

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl