Naklejka Angles Morts martwe pola Francja - 20 szt.
Od 01.01.2021 obowiązkowe wyposażenie we Francji
Nowy przepis nakładający obowiązek posiadania oznaczeń AGLES MORTS
Opublikowano dekret w sprawie oznakowania martwych pól w pojazdach o masie całkowitej przekraczającej 3.5tony. Dekret nakłada od 01.01.2021 obowiązek oznakowania i określa jego położenie na pojeździe. Martwe pola muszą być oznakowane z boku jak i z tyłu, zarówno na naczepie jak i ciągniku.
Tak więc zestaw (ciągnik + naczepa) powinny posiadać 5 naklejek:
- 2 na bokach naczepy,
- 2 na bokach ciągnika
- 1 na tylnych drzwiach naczepy
Rozmiar oznakowania: wys. 25cm szer. 17cm
Dekret ministra transportu Francji dot. sposobu oznakowania ANGLES MORTS:
Artykuł 2
Pojazdy silnikowe oraz pojazdy ciągnięte muszą mieć znak z tyłu pojazdu, po prawej stronie wzdłużnej płaszczyzny symetrii i na wysokości od 0,90 do 1,50 m od podłoża, oraz
- W przypadku pojazdów silnikowych : oznakowanie na pierwszym metrze z przodu pojazdu, z wyłączeniem powierzchni szklanych, po lewej i prawej stronie oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża.
- W przypadku naczep: oznakowanie z lewej i prawej strony, na pierwszym metrze za sworzniem pojazdu i na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża.
- W przypadku przyczep: oznakowanie na pierwszym metrze przedniej części nadwozia pojazdu po lewej i po prawej stronie oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od podłoża
Znaki muszą być umieszczone w taki sposób, aby były widoczne w każdych okolicznościach i aby nie utrudniały widoczności tablic rejestracyjnych i napisów pojazdu, widoczności różnych świateł i urządzeń sygnalizacyjnych, jak również pola widzenia. kierowcy.
Artykuł 3
Autobusy przegubowe i autokary, zgodnie z definicją zawartą w 1.8 z R. 311-1 Kodeksu Drogowego, muszą mieć również dodatkowe znaki wskazujące martwe pola na każdym z odcinków tworzących pojazd przegubowy.
Znaki te zostaną umieszczone na pierwszym metrze przed każdą sekcją, z wyłączeniem
powierzchni przeszklonych, z lewej i prawej strony oraz na wysokości od 0,90 do 1,50 metra od ziemi.
Artykuł 4
W drodze odstępstwa od art. 2, stosuje się następujące przepisy:
pojazdy wyposażone w więcej niż dwoje drzwi muszą być wyposażone w znaki tylko na drzwiach z przodu po każdej stronie pojazdu.
pojazdy silnikowe i pojazdy ciągnięte, dla których nie jest technicznie możliwe spełnienie wymogu dotyczącego wysokości oznakowania z ziemi, są wyposażone w znaki umieszczone na wysokości możliwie najbliższej tej określonej w art. 2 tego dekretu w granicach 2,10 metra.
pojazdy wyposażone w systemy bezpośredniego widzenia na dole drzwi lub w szklane drzwi
umieścić znaki w pewnej odległości od przodu, na całej powierzchni pojazdu, jak najbliżej tej określonej w art. 2 niniejszego rozporządzenia oraz w granicach 3 metrów od przodu pojazdu.
Kryteria dotyczące położenia tylnych sygnałów nie mają zastosowania do pojazdów silnikowych i pojazdów ciągniętych, w przypadku których jest to technicznie niemożliwe. Dotyczy to w szczególności drzwi kontenerów, drzwi samochodowych, ciągników do naczep, cystern, pojazdów platformowych, ramion do demontowanych kontenerów, wózków. Pojazdy te muszą być oznakowane na tylnej ścianie w miejscu zgodnym z ich charakterystyką techniczną.
Kryteria umiejscowienia znaków bocznych nie mają zastosowania do pojazdów ciągniętych, w przypadku których jest to technicznie niemożliwe.
Pojazdy silnikowe i pojazdy ciągnięte, w przypadku których udowodniono niemożność konstrukcyjną, są zwolnione z umieszczania znaków bocznych i / lub tylnych.